اینستاگرام چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

 اینستاگرام یک برنامه شبکه اجتماعی محبوب با تمرکز بر اشتراک گذاری عکس و فیلم است. از سال 2010 وجود داشته است و با افزودن ویژگی‌های نوآورانه جدید، مانند استوری اینستاگرام ، خرید، حلقه‌های اینستاگرام و غیره، محبوبیت بالایی را حفظ کرده است.

 

 معرفی اینستاگرام

مشابه فیس بوک یا توییتر، هر کسی که یک حساب اینستاگرام ایجاد می کند، یک پروفایل و یک فید خبری دارد.

 وقتی عکس یا ویدیویی را در اینستاگرام پست می کنید، در پروفایل شما نمایش داده می شود. سایر کاربرانی که شما را دنبال می کنند، پست های شما را در فید خود می بینند. به همین ترتیب، پست‌های سایر کاربرانی را که دنبال می‌کنید می‌بینید.

 

اینستاگرام مانند نسخه ساده شده فیس بوک با تاکید بر استفاده از موبایل و اشتراک بصری است. مانند سایر شبکه‌های اجتماعی، شما با دنبال کردن کاربران دیگر، اجازه دادن به دیگران شما را دنبال کردن، نظر دادن، لایک کردن، برچسب‌گذاری و ارسال پیام خصوصی، با سایر کاربران در تعامل هستید. همچنین می توانید عکس هایی را که در اینستاگرام می بینید ذخیره کنید . از آنجایی که اطلاعات زیادی در مورد اینستاگرام وجود دارد، در اینجا اطلاعات مفیدی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در پلتفرم رسانه های اجتماعی حرکت کنید.

 

دستگاه هایی که با اینستاگرام کار می کنند

 

اینستاگرام به صورت رایگان در دستگاه‌های iOS، مانند آیفون و آی‌پد، و همچنین دستگاه‌های اندرویدی، مانند تلفن‌ها و تبلت‌های گوگل، سامسونگ و سایرین در دسترس است.

برنامه اینستاگرام را برای iOS دانلود کنید یا برای شروع کار با پلتفرم رسانه اجتماعی، برنامه Android Instagram را دریافت کنید. همچنین می توانید به اینستاگرام در وب در Instagram.com دسترسی داشته باشید .

 

یک حساب کاربری در اینستاگرام بسازید

اینستاگرام از شما می خواهد قبل از استفاده یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. با حساب فیسبوک موجود خود یا با یک آدرس ایمیل ثبت نام کنید. تنها چیزی که نیاز دارید یک نام کاربری و یک رمز عبور است.

شما می توانید آدرس ایمیل اینستاگرام خود را در هر زمان تغییر دهید.

هنگام تنظیم حساب خود، ممکن است از شما پرسیده شود که آیا می خواهید دوستان فیس بوک را که در اینستاگرام هستند دنبال کنید . فوراً این کار را انجام دهید یا از این روند عبور کنید و بعداً به آن بازگردید.

ایده خوبی است که وقتی برای اولین بار وارد اینستاگرام می شوید، پروفایل خود را با افزودن نام، عکس، بیوگرافی کوتاه و لینک وب سایت شخصی سازی کنید. وقتی مردم را دنبال می‌کنید و به دنبال افرادی می‌گردید که شما را دنبال کنند، آنها می‌خواهند بدانند شما کی هستید و در مورد چه چیزی هستید.

 

دانلود اینستا ایکس از گوگل

 

 

از اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی استفاده کنید

 

در اینستاگرام، هدف اصلی به اشتراک گذاری و یافتن بهترین عکس ها و ویدیوها است. هر پروفایل کاربری دارای تعداد فالوور و فالوور است که نشان دهنده تعداد افرادی است که آنها را دنبال می کنند و چند کاربر دیگر آنها را دنبال می کنند.

اگر می‌خواهید فردی را دنبال کنید، به نمایه کاربری او بروید و روی دنبال کردن ضربه بزنید . اگر کاربر نمایه خود را به صورت خصوصی تنظیم کرده باشد، ابتدا باید درخواست شما را تأیید کند.

 

اگر یک حساب عمومی ایجاد کنید، هر کسی می‌تواند نمایه شما را به همراه عکس‌ها و ویدیوهای شما پیدا و مشاهده کند. اگر می‌خواهید فقط افرادی که تأیید می‌کنید پست‌های شما را ببینند، پروفایل اینستاگرام خود را خصوصی تنظیم کنید . اگر هنگام ایجاد نمایه خود زیر 16 سال سن دارید، به طور پیش فرض به عنوان خصوصی شروع می شود. با این حال، همچنان می توانید آن را پس از آن عمومی کنید.

 

تعامل بر روی پست ها سرگرم کننده و آسان است. برای لایک کردن روی هر پستی دوبار ضربه بزنید یا برای افزودن نظر روی حباب گفتار ضربه بزنید. برای اشتراک گذاری پست با شخصی که از دایرکت اینستاگرام استفاده می کند ، روی دکمه پیکان کلیک کنید . مسنجر فیس بوک در پیام رسانی مستقیم اینستاگرام ادغام شده است، بنابراین می توانید از اینستاگرام به مخاطبین فیس بوک پیام دهید.

 

اگر می‌خواهید دوستان یا حساب‌های جالب بیشتری پیدا کنید یا اضافه کنید، روی جستجو (نماد ذره بین) ضربه بزنید تا پست‌های سفارشی‌شده را که به شما توصیه می‌شود مرور کنید. یا روی جستجو ضربه بزنید ، سپس یک کاربر، موضوع یا هشتگ را به قسمت جستجو اضافه کنید تا آن عبارت را جستجو کنید.

 

فیلترها را اعمال کنید و پست های اینستاگرام خود را ویرایش کنید

 

اینستاگرام از روزهای ابتدایی خود از نظر گزینه های ارسال پست راه طولانی را طی کرده است. هنگامی که در سال 2010 راه اندازی شد، کاربران فقط می توانستند عکس ها را از طریق برنامه ارسال کنند و سپس فیلترهایی را بدون هیچ گونه ویژگی ویرایش اضافی اضافه کنند.

 

امروز می‌توانید از طریق برنامه یا وب‌سایت پست ارسال کنید یا می‌توانید عکس‌ها یا ویدیوهای موجود را از دستگاه خود پست کنید. بسته به نوع پست ویدیویی، یک ویدیوی اینستاگرام می تواند از سه ثانیه تا 60 دقیقه طول بکشد. برای عکس‌های خود، گزینه‌های فیلتر زیادی دارید، به‌علاوه امکان بهینه‌سازی و ویرایش.

 

وقتی روی New Post (علامت به اضافه) ضربه می‌زنید، می‌توانید عکس یا ویدیویی را از گالری خود برای ویرایش و انتشار انتخاب کنید. برای گرفتن عکس جدید روی نماد دوربین ضربه بزنید .

یک کاربر اینستاگرام یک پست جدید ایجاد می کند

اینستاگرام حدود 24 فیلتر دارد که می توانید روی عکس ها و فیلم ها اعمال کنید. برخی از گزینه‌های ویرایش اضافی به شما امکان می‌دهند تصویر را صاف کنید، مواردی مانند روشنایی و گرما و رنگ را تنظیم کنید. برای ویدیوها، می‌توانید صدا را غیرفعال کنید، یک قاب روی جلد را انتخاب کنید، ویدیوها را کوتاه کنید، از طریق یک برچسب خودکار توضیح دهید و موارد دیگر. برای ایجاد کلیپ‌های ویدیویی تا 60 ثانیه از Instagram Reels یا IGTV برای ایجاد ویدیوهای حداکثر 60 دقیقه استفاده کنید.

 

 

پست های اینستاگرام خود را به اشتراک بگذارید

 

پس از اعمال یک فیلتر اختیاری و انجام برخی ویرایش‌ها، به برگه‌ای منتقل می‌شوید که می‌توانید یک عنوان را پر کنید، سایر کاربران را تگ کنید، یک مکان جغرافیایی را تگ کنید و همزمان آن را در شبکه‌های اجتماعی دیگر خود ارسال کنید.

پس از انتشار، دنبال کنندگان شما می توانند آن را در فیدهای خود مشاهده کرده و با آن تعامل داشته باشند. روی سه نقطه بالای یک پست ضربه بزنید تا آن را ویرایش یا حذف کنید، یا به نمایه خود بروید و روی Menu > Activity > Photos and Videos > Posts ضربه بزنید تا چندین پست را انتخاب کرده و به صورت انبوه حذف کنید.

 

می توانید اکانت اینستاگرام خود را طوری پیکربندی کنید که عکس ها در فیس بوک، توییتر یا تامبلر پست شوند. اگر این تنظیمات اشتراک‌گذاری برجسته شده باشند، برخلاف خاکستری و غیرفعال ماندن، عکس‌های اینستاگرام شما به‌طور خودکار پس از انتخاب اشتراک‌گذاری در شبکه‌های اجتماعی شما پست می‌شوند . اگر نمی‌خواهید عکستان در شبکه اجتماعی خاصی به اشتراک گذاشته شود، روی یکی ضربه بزنید تا خاکستری شود و روی خاموش تنظیم کنید .

  

مشاهده و انتشار استوری های اینستاگرام

 

اینستاگرام یک ویژگی Stories دارد که یک فید ثانویه است که در بالای فید اصلی شما ظاهر می شود. این شامل حباب های عکس کاربرانی است که دنبال می کنید.

 

روی یک حباب ضربه بزنید تا داستان آن کاربر یا داستان هایی را که در 24 ساعت گذشته منتشر کرده است ببینید. اگر با اسنپ چت آشنایی دارید، ممکن است متوجه شوید که ویژگی استوری اینستاگرام چقدر شبیه به آن است.

 

 سوالات متداول

هندل اینستاگرام چیست؟

«Handle» یک روش محاوره‌ای برای گفتن «نام کاربری» یا «نام حساب» در دنیای اینستاگرام است. بنابراین وقتی کسی به یک "دستگاه اینستاگرام" اشاره می کند، به نام یک حساب اینستاگرام اشاره می کند.

 

اینفلوئنسر اینستاگرام چیست؟

اینفلوئنسرها افراد قابل توجهی هستند که فالوورهای زیادی در رسانه های اجتماعی یا به طور کلی اینترنت دارند و اغلب از حضور آنلاین خود امرار معاش می کنند. بسیاری از اینفلوئنسرها از اینستاگرام به عنوان پلتفرم اصلی خود استفاده می کنند، بنابراین آنها اینفلوئنسر اینستاگرام هستند.

 

ممنوعیت سایه در اینستاگرام به چه معناست؟

ممنوعیت های سایه یک موضوع بحث برانگیز در اینترنت است و اکثر سرویس ها تأیید نمی کنند که این موارد واقعاً اتفاق می افتد. با این حال، در اینستاگرام، ممنوعیت های سایه ای به عنوان ممنوعیت های زیر میز هستند که در آن حساب شما همچنان فعال است، اما پست های شما برای تعداد کمی از دنبال کنندگان شما ظاهر می شود.

 

آخرین رپورتاژ های منتشر شده

آسمان مجازیقیمت آسمان مجازی لیست قیمت آسمان مجازی  نکات طراحی داخلی  نمونه کار طراحی دکوراسیون بهترین مهندس طراحی دکوراسیوننور پردازی ساختمان

بهترین تجربه ها در ویترینو

علاوه بر کسب اطلاعات بشتر، خدمات خود را تبلیغ کنید

     

© 2022 تمام حقوق این سایت برای ویترینو محفوظ است
کاری از ویدا علیپور

منوی سایت