ضایعات کاغذ چیست؟


اگر بشنوید که کسی در مورد کاغذ نمی‌داند، بیشتر شوکه می‌شوید تا تعجب کنید. خوب، این برای نشان دادن نقش مهم کاغذ در فعالیت های روزمره ما است. از مجلات گرفته تا یادداشت های روزانه، به نظر نمی رسد که به اندازه کافی از آنها استفاده کنیم.

متأسفانه هیچ چیز برای همیشه ماندگار نیست. و به احتمال زیاد پس از پایان خواندن، این مطالب را دور می اندازید. خب دیگه نیازی نداری شما همیشه می توانید آنها را ضایعات کنید و مزایای زیادی کسب کنید.

بنابراین، آیا می خواهید در مورد ضایعات کاغذ بدانید؟ ما این را پوشش داده ایم. ما به شما خواهیم گفت که ضایعات کاغذ چیست. سپس به شما نشان خواهیم داد که چگونه و چه چیزی را می خواهید به دست آورید.

 

ضایعات کاغذ چیست؟


ضایعات کاغذ به فرآیندهای پردازش مجدد کاغذهای باطله برای استفاده مجدد مربوط می شود. کاغذهای باطله یا از ضایعات کاغذ کارخانه کاغذ، مواد کاغذ دور ریخته شده و مواد کاغذ باطله که پس از استفاده مصرف کنندگان دور ریخته می شوند، به دست می آیند. نمونه هایی از کاغذهای رایج ضایعات شده روزنامه ها و مجلات قدیمی هستند.

اشکال دیگر مانند کاغذهای راه راه، بسته بندی و بسته بندی در میان انواع دیگر کاغذ معمولاً قبل از انجام فرآیند از نظر مناسب بودن ضایعات بررسی می شوند. کاغذها از محل ضایعات جمع آوری می شوند و سپس به مراکز ضایعات کاغذ ارسال می شوند. زیرموضوعات زیر توضیح مفصلی در مورد مراحل مورد استفاده در ضایعات کاغذ ارائه می دهد.به گفته کمپکتورهای NorCal ، ضایعات کاغذ، پردازش مجدد کاغذ مصرف شده است. خوب، هدف تولید کاغذ جدید و قابل استفاده است.

معمولاً این کاغذهای استفاده شده از تکه های کاغذی که روزانه استفاده می کنید به دست می آیند. بنابراین، تمام آن مجلاتی که خواندن آنها را تمام کرده اید. یا آن خاطرات پنج سال پیش که دیگر مرتبط نیستند، ضایعات مناسبی هستند.

به طور معمول، اگر ضایعات نمی کردید، آن کاغذها فقط روی هم انباشته می شدند. بدتر از آن، زباله‌های اطراف را پر می‌کنند و می‌توانند برای شما و محیط شما آزاردهنده باشند. به عنوان مثال، گازهای سمی مانند متان و دی اکسید کربن منتشر می کند که کیفیت هوا را کاهش می دهد .


فعالیت ضایعات کاغذ می تواند از مدرسه، کالج، خانه، اداره، جامعه محلی و حتی در مراکز ترک تحصیل شروع شود. همه ما باید بدانیم که چه محصولاتی را می توان قبل از شروع ضایعات ضایعات کرد و چگونه آنها را به درستی برای ضایعات آماده کرد.

نحوه ضایعات کاغذ: فرآیند گام به گام
اکنون که اطلاعات بیشتری در مورد ضایعات کاغذ دارید، ممکن است بپرسید ضایعات چگونه اتفاق می افتد. خوب، دیگر نگاه نکنید. در اینجا راهنمای نحوه ضایعات کاغذ توسط شرکت ها آورده شده است.


فرآیند گام به گام ضایعات کاغذ

 

مرحله 1: جمع آوری و حمل و نقل
این اولین فرآیند در فرآیند ضایعات کاغذ است.

این گام مهم شامل جمع آوری کاغذهای قابل ضایعات است. این امر مستلزم جمع آوری زباله های کاغذ از فروشگاه های مختلف مانند خانه، دفاتر، و مجاورت کسب و کار شما است. ضایعات‌کنندگان و بازرگانان کاغذ، مواد کاغذ را از نقاط جمع‌آوری مانند سطل‌های زباله، فروشگاه‌های کاغذ، محوطه‌های ضایعات کاغذ و مراکز تجاری که زباله‌های کاغذی تولید می‌کنند، جمع‌آوری می‌کنند.


این ضایعات کاغذ توسط ضایعات‌کنندگان جمع‌آوری شده و در یک سطل ضایعات بزرگ قرار می‌گیرد. کاغذ از سطل زباله جمع‌آوری می‌شود و همراه با کاغذ سایر سطل‌های ضایعات در ظرف بزرگ ضایعات قرار می‌گیرد.

همچنین ببینید آیا می توانید نوت بوک های مارپیچی را ضایعات کنید؟ (و راه های خلاقانه برای استفاده مجدد)
پس از جمع آوری، آنها اندازه گیری می شوند، از نظر کیفیت درجه بندی می شوند و به کارخانه های ضایعات کاغذ منتقل می شوند. سپس به یک کارخانه ضایعات منتقل می شود که در آنجا کاغذهای باطله دسته بندی شده و به انواع و درجه ها جدا می شوند.مرحله 2: مرتب سازی
در کارخانه ضایعات، کاغذها دسته بندی و جدا می شوند. این فرآیند به شناسایی کاغذهایی که ضایعات می شوند و کاغذهایی که باید دور بریزید کمک می کند. در این مرحله، سایر مواد خارجی را نیز از مجموعه کاغذ حذف می کنید.

پس از پذیرش در مرکز ضایعات، کاغذها بر اساس کمیت و ارزش کاغذ با ارزیابی موادی که برای ساخت کاغذ استفاده شده اند، مرتب می شوند. در بیشتر موارد، کاغذها بر اساس عملیات سطحی و ساختارشان طبقه بندی می شوند.


به عنوان مثال، مواد کاغذی سبک وزن بسیار نازک مانند روزنامه ها جدا از مواد کاغذی ضخیم مانند مواردی که به عنوان پوشه کاغذ استفاده می شود قرار می گیرند. مرتب سازی مهم است زیرا کارخانه های کاغذ درجات مختلفی از مواد کاغذی را بر اساس مواد ضایعاتی تولید می کنند.

مرحله 3: خرد کردن و خمیر کردن
پس از اتمام مرتب سازی، مرحله بعدی شامل خرد کردن و سپس خمیر کردن است. خرد کردن برای شکستن مواد کاغذی به قطعات کوچک انجام می شود. پس از اینکه مواد ریز خرد شد، آن را با آب و مواد شیمیایی مخلوط می کنند تا مواد فیبر کاغذی تجزیه شوند.


این مواد کاغذ را به یک ماده دوغاب تبدیل می کند، فرآیندی که به آن خمیرسازی می گویند. این نقطه ای است که تحت یک فرآیند گرمایش قرار می گیرد که آن را به خمیر تبدیل می کند. معمولاً تجهیزاتی به نام کشنده همان چیزی است که شرکت های ضایعات برای فرآیند خمیرسازی استفاده می کنند. و این کار با افزودن آب و مواد شیمیایی مانند سود سوزآور و پراکسید هیدروژن انجام می شود.

مرحله 4: غربالگری
در این مرحله، توده پالپی را غربال می کنید. خمیر به صفحه‌هایی با فضا و سوراخ‌هایی با اشکال و اندازه‌های مختلف فشار داده می‌شود. پایان این فرآیند برای شما این است که آلودگی را از پالپ پاک کنید. شما همچنین اشیاء ناخواسته را فیلتر می کنید.مرحله 5: مرکب زدایی
این مرحله همیشه اتفاق نمی افتد. این به کاغذ بستگی دارد و در جایی رخ می دهد که کاغذ مقداری جوهر روی آن باشد. در اینجا، مطمئن شوید که تمام جوهر چاپ، چسب ها و چسب های داخل کاغذ را پاک کرده اید.

هنگامی که خمیر کاغذ تولید شد، از یک سری صفحه‌ها عبور داده می‌شود تا قطعات بزرگ‌تری از آلاینده‌ها از جمله جوهر، منگنه، فیلم پلاستیکی و چسب حذف شوند. سپس مواد خمیر را با خمیر جدید مخلوط می کنند تا به ماده دوغاب جامد شده و محصول نهایی سفت تری تشکیل شود. سپس خمیر کاغذ تمیز در دستگاهی قرار می گیرد که از تمیز کردن گریز از مرکز برای چرخاندن بیشتر زباله های خمیر کاغذ استفاده می کند.سپس ماده دوغاب از طریق یک فرآیند فیلتر کردن جامع گرفته می شود تا از تمام مواد خارجی غیر الیافی موجود یا هر گونه ناخالصی مانند رشته، نوار یا چسب خلاص شود. مواد سبک مانند پلاستیک در بالا شناور می شوند در حالی که مواد سنگین مانند فلزات برای حذف به پایین می افتند.

به طور معمول، این شرکت از طریق دو مرحله به این امر می رسد. اولین مورد شامل اقدامات مکانیکی مانند شستن و شستشوی خمیر با آب است. سپس شامل استفاده از افزودنی های شیمیایی برای حذف چاپ جوهر است. با این حال، این ممکن است فقط برای چاپ های جوهر کمی کار کند.معمولاً برای جوهرهای حجیم تر، فرآیندی به نام فلوتاسیون مفید است. در اینجا، شما از حباب های هوا برای حذف ذرات جوهر استفاده می کنید. جوهر و سایر ذرات به حباب های هوا می چسبند. سپس به سمت بالا شناور می شوند و می توانید آنها را بردارید.

همچنین ببینید ضایعات مقوا چیست و چگونه مقوا را ضایعات کنیم؟


مرحله 6: سفید کردن
این مرحله زمانی مرتبط است که شما قصد تولید کاغذ سفید را دارید. در این مرحله از پراکسید هیدروژن برای افزایش روشنایی، خلوص و سفیدی استفاده می کنید. از طرف دیگر، می توانید از اکسیژن یا دی اکسید کلر استفاده کنید. با این حال، اگر در حال ضایعات در مقوا هستید، لازم نیست خمیر را در معرض فرآیند سفید کردن قرار دهید.

از طرف دیگر، ممکن است از کاغذی با رنگ‌آمیزی تولید کنید. سپس، ممکن است بخواهید مواد جداکننده رنگ را به الیاف اضافه کنید تا رنگ ها را از کاغذ پاک کنید.کل این مرحله فرآیند سفید کردن نیز نامیده می شود زیرا پالپ را بارها و بارها تمیز می کند تا از آماده بودن آن برای مرحله پردازش نهایی اطمینان حاصل شود.

مرحله 7: نورد
این مرحله نهایی کل فرآیند ضایعات کاغذ است. در اینجا، خمیر تمیز را برای شروع پردازش به کاغذ جدید آماده می کنید.

با این حال، بهتر است در اینجا بسیار احتیاط کنید. این به این دلیل است که باید خمیر کاغذ را با مواد شیمیایی و آب داغ مخلوط کنید. با این حال، آب داغی که اضافه می‌کنید باید به نسبت خمیر و مواد شیمیایی بیشتر باشد.این مخلوط سپس به تدریج در دستگاهی با غلتک های پرس قرار داده می شود. این تضمین می کند که تمام اشکال رطوبت از خمیر خارج می شود. سپس، برای خشک شدن کامل ورق خمیر، از یک غلتک فلزی گرم شده استفاده کنید.

خمیر کاغذ تمیز شده با مواد تولیدی جدید مخلوط می شود و پس از آن روی یک تسمه نقاله صاف و سطوح استوانه ای گرم شده خشک می شود.

همانطور که خمیر کاغذ خشک می شود، از یک دستگاه خودکار عبور می کند که آب اضافی را فشار می دهد. تا زمانی که خمیر کاغذ جامد می شود، از سیلندرهای گرم شده با بخار عبور داده می شود که تشکیل رول های بلند صاف از ورق های کاغذی پیوسته را تسهیل می کند.در نهایت، هنگامی که آب به طور کامل تخلیه می شود، منجر به یک ورق کاغذ تجدید می شود. سپس می توانید این ورق کاغذ را به اشکال و اندازه های دلخواه برش دهید.

سپس ورق های کاغذی به دست آمده بریده می شوند، رول می شوند و به مراکز تجاری یا تولیدکنندگان مختلفی که از کاغذ برای تولید محصولات خود استفاده می کنند، ارسال می شوند. چاپ روزنامه، کاغذهای بسته بندی، کاغذهای چاپ و عایق های سلولزی دمیده شده چند نمونه از مناطقی هستند که از کاغذهای ضایعاتی استفاده می شود.

پشته روزنامه برای ضایعات

مزایای باورنکردنی ضایعات کاغذ
اکنون که در مورد ضایعات کاغذ می دانید، ممکن است تعجب کنید که چه چیزی به دست خواهید آورد. خب، واقعیت این است که ضایعات کاغذ مزایای مختلفی دارد.

بله، این روند استرس زا به نظر می رسد. اما پس از انجام این کار، می توانید از مزایایی بهره مند شوید. و حتی بیشتر از آن، به نفع جهان است.

با این حال، تعجب می کنید که اینها چیست؟ در اینجا هشت مزیت ضایعات کاغذ آورده شده است.

1. در مصرف انرژی صرفه جویی می کند
فرآیند تولید کاغذ از ابتدا انرژی زیادی مصرف می کند. با این حال، این مورد در مورد ضایعات کاغذ صدق نمی کند. در واقع ضایعات کاغذ به شما اجازه می دهد تا حدود 70 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کنید.

بنابراین، اگر هنوز در تعجب هستید که چرا باید ضایعات کنید، ساده است—مصرف انرژی کمتر.

2. آلودگی را کاهش می دهد
در هر صورت، باید بدانید که ضایعات کاغذ بسیار عالی است زیرا یک گزینه سازگار با محیط زیست است. وقتی تصمیم به ضایعات کاغذ می‌گیرید، از ریختن کاغذها اجتناب می‌کنید.

معمولاً وقتی کاغذها را می ریزید، در نهایت به محل دفن زباله تبدیل می شوند. این محل های دفن زباله به نوبه خود هوا را با تولید گازهای سمی مختلف آلوده می کنند. بنابراین، ساده است. با تصمیم به ضایعات، جهان را از آلودگی زباله نجات می دهید.

3. انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد
حتی بیشتر از آن، انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهید، شکل دیگری از آلودگی هنگام ضایعات. این به این دلیل است که مقدار قابل توجهی انرژی صرف تولید کاغذ می شود. و این فرآیند مستعد افزایش انتشار گازهای گلخانه ای است.

همچنین ببینید آیا می توانید پمپ های صابون را ضایعات کنید؟


از طرفی ضایعات انرژی کمتری مصرف می کند. به نوبه خود، این تضمین می کند که متان و دی اکسید کربن کمتری در جو وجود دارد.

بیشتر، اگر فکر می‌کنید این کار به نفع شما نیست، بدانید که به شما امکان می‌دهد بهتر نفس بکشید.

4. درختان را حفظ می کند و جنگل زدایی را کاهش می دهد
قطع درختان برای ساختن کاغذ مورد توافق ما اجتناب ناپذیر است. هر ساله صدها هزار درخت جدید برای تولید کاغذ به کشتارگاه برده می شوند.

خوب، ضایعات می تواند به طور قابل توجهی این را کاهش دهد. این به شرکت ها اجازه می دهد تا از درختانی که قبلاً به طور مداوم قطع شده اند استفاده کنند. از این طریق، آنها دلایل کمتری برای بازدید از جنگل و دوباره کار کردن آن اره ها خواهند داشت.

خوب، برای شما، می توانید بهتر بخوابید، دانستن اکوسیستم بهتر است. و البته، شما از اثرات یک اکوسیستم فقیر در امان هستید.

5. باعث صرفه جویی در هزینه می شود
کل فرآیند قطع درختان اغلب برای تولیدکنندگان کاغذ خسته کننده است. هزینه بالای ماشین آلات وجود دارد. حتی هزینه نیروی کار هم دخیل است. خوب، با ضایعات، آنها می توانند از این امر جلوگیری کنند و در هزینه ها صرفه جویی کنند.

همچنین همانطور که می دانید ضایعات انرژی کمتری مصرف می کند. و از آنجایی که انرژی نیاز به هزینه دارد، انرژی کمتر به معنای هزینه کمتر است.

باز هم، اگر بپرسید، من به عنوان یک مصرف کننده چگونه سود می برم؟ این به شما امکان می دهد کاغذ را با نرخ ارزان تری تهیه کنید. عالیه، درسته؟

6. ایجاد شغل و بهبود اقتصاد
از طریق ضایعات کاغذ، مشاغل بیشتری برای مردم ایجاد می شود. از طریق ایجاد شغل، اقتصاد بهبودی گسترده را تجربه می کند، زیرا بخش تولید در حال پرواز است. به نوبه خود، رشد در صنایع مختلف دیگر رخ می دهد.

7. یک منبع درآمد برای شما است
اره، درست شنیدی. به عنوان یک کاربر نهایی، می توانید از طریق ضایعات کاغذ درآمد کسب کنید.

این با جمع آوری کاغذهای استفاده شده در اطراف خانه یا اطراف شما اتفاق می افتد. سپس می توانید آنها را برای مقداری پول نقد در یک شرکت ضایعات در نزدیکی رها کنید. اگر خواننده زیادی هستید، حتی می توانید به تنهایی از کتاب خود کسب درآمد کنید.

بنابراین، بیشتر خرید یک کتاب، خواندن آن و دریافت پول برای بازگرداندن آن است. عالیه درسته؟

8. استاندارد زندگی را بهبود می بخشد
با استفاده از کاغذ ضایعاتی، لازم نیست نگران بوی دفن زباله یا آلودگی آب باشید. زیرا ضایعات کاغذ به کاهش انتشار گاز تا حدود 74 درصد کمک می کند. همچنین تا حدود 35 درصد از انتشار گازهای آلوده کننده آب جلوگیری می کند. به نوبه خود، شما سالم تر زندگی می کنید.

حتی بیشتر، از آنجایی که شغلی را فراهم می کند و منبع درآمدی را نشان می دهد، از هر دو طرف سود خواهید برد. عالیه درسته؟

در نتیجه
قبل از اینکه با این مقاله آشنا شوید، احتمالا فکر می‌کردید هیچ چیز در مورد ضایعات کاغذ هیجان‌انگیز نیست. چه رسد به اینکه بدانیم فواید بسیار زیادی دارد. خب حالا بهت نگاه کن

می بینید که ایده ضایعات کاغذ اصلا مسخره به نظر نمی رسد. در واقع، مزایای زیادی را به همراه دارد.

بنابراین، دفعه بعد که می خواهید روزنامه ها و کتاب های قدیمی را در خانه خود دور بیندازید. در مورد دستاوردهای زیست محیطی بی شماری که از آنها دور می مانید، خوب فکر کنید. سپس کار درست را انجام دهید و آنها را ضایعات کنید.

اگر علاقه شدیدی به دانستن نحوه ضایعات کاغذ دارید، می توانید از کارخانه ضایعات نزدیک خود بازدید کنید و ببینید که کاغذ باطله چگونه فرآیند ضایعات را طی می کند . اکثر شرکت ها فرآیندها و اطلاعات را با مردم به اشتراک می گذارند تا آنها را بهتر درک کنند که فرآیند ضایعات چگونه انجام می شود و آنها را تشویق به مشارکت در این فرآیند کنند.÷

آخرین رپورتاژ های منتشر شده

آسمان مجازیقیمت آسمان مجازی لیست قیمت آسمان مجازی  نکات طراحی داخلی  نمونه کار طراحی دکوراسیون بهترین مهندس طراحی دکوراسیوننور پردازی ساختمان

بهترین تجربه ها در ویترینو

علاوه بر کسب اطلاعات بشتر، خدمات خود را تبلیغ کنید

     

© 2023 تمام حقوق این سایت برای ویترینو محفوظ است
کاری از ویدا علیپور

منوی سایت