کامرون: خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ریسک بزرگی است

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلستان که از حامیان ابقای بریتانیا در اتحادیه اروپا است، خارج شدن از این اتحادیه را ریسک بزرگ و تصمیم غیر قابل جبران خواند.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلستان طی سخنرانی خود مقابل دفتر رسمی نخست‌وزیری در خیابان داونینگ، ضمن تاکید بر منافع بریتانیا در صورت ابقا در اتحادیه اروپا، گفت: خروج از اتحادیه ریسک بزرگ و تصمیم غیرقابل بازگشتی برای بریتانیا محسوب می‌شود.

او باقی ماندن انگلستان در اتحادیه اروپا را از لحاظ امنیت ملی این کشور حائز اهمیت خوانده و اظهار داشت: بریتانیا در اتحادیه اروپا امن تر است.

وی افزود: اگر فکر می کردم که ابقا در اتحادیه اروپا ما را تضعیف می کند به جدایی از آن توصیه ‌می کردم. عضویت در اتحادیه اروپا، ما را قوی تر می‌کند نه ضعیف تر. با عضویت در یک اتحادیه با 28 عضو، می توانیم در زمینه های تغییرات آب و هوایی، مبارزه با بیماری و فقر مالی، مقابله با رفتارهای خصم جویانه روسیه نقش مهم‌تری ایفا کنیم. اگر ما از اتحادیه اروپا جدا شویم، بقیه در مورد ما، بدون حضور ما تصمیم خواهند گرفت.

از سوی دیگر نظرسنجی‌های اخیر انگلستان نشانگر تساوی تعداد مخالفان و موافقان خروج از اتحادیه اروپا است.

در همه‌پرسی 23 ژوئن، مردم انگلستان برای ابقا یا جدایی از اتحادیه اروپا رای می‌دهند. انتظار می‌رود، نتایج همه‌پرسی صبح روز جمعه اعلام شود.

نظرات (۱)


+++

پاسخ:
ممنون از حضور سبزتون...

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">