فلوجه درآستانه آزادی کامل از دست داعش/آخرین اخبار نبرد فلوجه

شهر فلوجه پس از حدود دو سال و نیم اشغال در آستانه آزاد سازی کامل قرار گرفته است.

اختصاصی ویترینو؛ به دنبال آزادسازی ساختمان فرمانداری و دهها ساختمان اداری دیگر در فلوجه عراق، و پیشروی گسترده امروز(جمعه) نیروهای عراقی ، شهر فلوجه پس از حدود دو سال و نیم اشغال در آستانه آزاد سازی کامل قرار گرفت.
نیروهای مشترک عراقی امروز همچنین بیمارستان، ساختمان های مخابرات، اطلاعات، مراکز پلیس و امنیتی، ادارات آب و برق و سایر واحدهای دولتی شهر فلوجه و همچنین بیمارستان این شهراز اشغال تروریست های داعش آزاد و پس از خنثی سازی تله های انفجاری کارگذاشته شده توسط داعش ، نیروهای عراقی درآن مستقر شده اند.

فرماندهی پلیس فدرال عراق هم اعلام کرد که مناطق عمومی و مسکونی از جمله حی النزال و العرسان ، الاندلس ، السرای و المقبره از وجود تروریست های داعش پاکسازی شده و نبرد در مناطق باقیمانده با تروریست های داعش همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فدرال عراق با تأکید بر فروپاشی سریع خطوط مقاومت "داعش" در داخل فلوجه و فرار دسته جمعی آنها به سمت "الحلابسه" و "البوعلوان" در غرب این شهر گفت: "بزودی آزادی کامل فلوجه را اعلام می کنیم".

سرتیپ رائد جودت رئیس پلیس فدرال عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس فدرال به مرکز شهر فلوجه رسیده اند و درگیری شدیدی بین آنها و تروریستهای داعش در جریان است.

درهمین حال فرماندهی عملیات بغداد گزارش کرد که بزرگراه منتهی به فلوجه هم از پاکسازی و به طور کامل دراختیار نیروهای مشترک عراقی قرار گرفته است.

فلوجه دومین شهر بزرگ استان الانبار معروف به شهر مسجدها در ۶۹ کیلومتری غرب بغداد، در ژانویه ۲۰۱۴ میلادی (دی ماه ۹۲)، به طور کامل به اشغال تروریست‌های داعش در آمد.

فلوجه نخستین شهر عراق بود که داعش آن را اشغال کرد. در مورد سقوط این شهر حرف و سخن بسیار است و گفته می شود داعش با همدستی و خیانت برخی عناصر باقی مانده از رژیم بعثی و افراد دارای گرایش‌های تکفیری این شهر را اشغال کرد.

نظرات (۱)


خدا روشکر ....

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">