عمر متین مظنون اصلی حمله به کلوپ شبانه همجنسگرایان اورلاندو،که در پی این حمله تا کنون بیش از 50 نفر کشته و زخمی کششته شده اند.

اختصاصی ویترینو؛سیتورا (ستاره) یوسفی، همسر سابق عمر متین، عامل کشتار اورلاندو، در گفتگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اعلام کرد، بر خلاف آنچه که گفته می شود متین از همجنسگرایی متنفر بوده، وی گرایش های همجنسگرایانه داشته است.

زن سابق عمر متین در این گفتگو با اشاره به سخنان پدر عمر متین گفت: "پدرش بارها در مقابل من او را همجنسگرا خوانده و به همین دلیل به من کمک کردند که از او جدا شوم."

یک همکلاسی سابق متین نیز اعلام کرده که وی روحیه همجنسگرایی داشته و شخصی رمانتیک بوده است. در این زمینه دوست دیگری نیز از دعوت متین از وی برای رفتن به چند محل تجمع همجنسگرایان سخن گفته که وی دعوت وی را رد کرده بوده است.

برخی از مشتریان باشگاهی که متین به آن حمله کرده نیز وی را شناسایی کرده اند و می گویند که بارها او را در این باشگاه دیده اند. یکی از این افراد می گوید وی فردی عادی بوده و همواره تنها در گوشه ای نشسته و مشروب الکلی می نوشید.

لازم به ذکر است مرگبارترین حمله مسلحانه در تاریخ معاصر آمریکا یک شهروند آمریکایی و افغان تبار به نام «عمر متین» است که گفته می‌شود عضو داعش بوده و از صحنه بوسیدن دو همجنسگرا در میامی خشمگین شده است که در پی این حمله تا کنون شمار کشته‌ها ۵۰ و شمار زخمی‌های حادثه ۵۳ نفر اعلام شده است.