محرومیت تراکتورسازی وارد ابعاد جدیدی شد // ماجرای محرومیت باشگاه تراکتورسازی از نقل و انتقالات ؟؟

به دنبال آن که یکی از رسانه ها از ارسال مجوز ثبت قرارداد امید عالیشاه و احمد نوراللهی 2 بازیکن سرباز تیم فوتبال تراکتورسازی از سوی دبیر کل فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ، با وجود اطلاع علی رضا اسدی خبر داده و این موضوع را  اهمال در انجام وظایف کمیته روابط بین الملل و کمیته انضباطی تعریف کرده بود.

ترکتور سازی،اخبار ورزشی،باشگاه تراکتور،آخرین اخبار تیم تراکتورسازی،لیگ فوتبال ایران،آخرین اخبار داغ ورزشی،نتایج زنده تراکتور،اخبار روز ورزشی،باشگاه فوتبال،تراکتور،هوارادا تراکتور،نتایج تراکتور

گزارش ویترینو به نقل از باشگاه خبرنگاران ؛ وی که هیچ علاقه ای به افشای نام خود نداشت درباره محرومیت تراکتورسازی از فعالیت در نقل و انتقالات بیان کرد: تمام نامه های فیفا به باشگاه تراکتورسازی ارسال شده و حتی وکیل قبلی این باشگاه کاملا در جریان رسیدگی به پرونده تراکتور در فیفا قرار داشت اما به دنبال روی کارآمدن وکیل جدید، هیچ اطلاعاتی از روند بررسی پرونده ها در اختیار وی قرار نگرفته است.

وی افزود: در نامه ای که فیفا به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرده، تاکید شده باشگاه تراکتور از نقل و انتقالات محروم است و این حکم باید اجرا شود. دبیرکل فدراسیون فوتبال هم این نامه را به کمیته انضباطی، کمیته بین الملل، سازمان لیگ و هیئت فوتبال استان آذربایجان شرقی ارجاع داده است. در این میان نباید کمیته بین الملل را مقصر دانست چرا که این کمیته تنها مسئول دریافت و ابلاغ نامه های بین المللی است و در واقع پل ارتباطی دبیرکل با نهادهای خارجی است.

وی ادامه داد: با توجه به این که نامه محرومیت تراکتورسازی در اختیار مسئول بین الملل سازمان لیگ، هیئت فوتبال و باشگاه قرار گرفته، کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال کمترین نقش را در این محرومیت دارد. دبیرکل نامه را از کمیته مذکور گرفته و در اختیار نهادهای ذی ربط قرارداده است. شک نکنید در ماجرای محرومیت تیم ملی امید هم، کمیته بین الملل نامه محرومیت کمال کامیابی نیا را به سرپرست سابق تیم امید داده بود. اعتقاد دارم فردی که به تازگی از کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ رفته و بدون دلیل نامه محرومیت باشگاه استقلال را ترجمه کرده در ماجرای محرومیت تراکتور هم قصد دارد با فرافکنی خودش را تبرئه کند.

این فرد در ادامه خاطرنشان کرد: لزومی ندارد کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال برای باشگاه ها نامه ترجمه کند. زمانی که نامه محرومیت از سوی فیفا به باشگاه ابلاغ می شود، مسئولان آن باشگاه باید از ثبت قرارداد جلوگیری کنند. بی انصافی است نامه دبیرکل فدراسیون مبنی بر دادن مجوز ثبت قرارداد عالیشاه و نوراللهی را گردن کمیته بین الملل اندازیم. در این موضوع 90 درصد باشگاه مقصر است و 10 درصد سازمان لیگ چراکه نباید این قراردادها را ثبت می کرد. 

وی با اشاره به محرومیت های قبلی تیم های ایرانی اظهار داشت: در ماجرای محرومیت استقلال از حضور در لیگ قهرمانان آسیا هرچند  AFC  تا حدی ناجوانمردانه رفتار کرد اما خود باشگاه استقلال مقصر بود. در زمان حذف سپاهان از لیگ قهرمانان آسیا هم کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال مقصر نبود جراکه بررسی کارت زرد و قرمز بازیکنان به عهده خود باشگاه ها است. امیدوارم یکی از مسئولان سابق کمیته بین الملل فدراسیون فوتبال دست از جو سازی و فرافکنی بردارد و دنبال توجیه عملکرد خود نباشد. وی باید به یاد بیاورد به چه دلیلی مجبور شدد از فدراسیون فوتبال به سازمان لیگ برود. شاید این فرد قبل از هرکسی در جریان محرومیت تیم های ایرانی قرار داشته است. درست نیست اهمال خود را گردن دیگران بیندازیم.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">