تأثیر تصاویر هشداردهنده دربارۀ مصرف سیگار//دندانتان پوسیده می شود!!+عکس

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد چاپ تصاویر هشداردهنده روی پاکت‌های سیگار می‌تواند از مرگ بیش از 652 هزار امریکایی جلوگیری کند.

عوارض سیگار،سیگار،سیگارسرطان زاست،اخبار سلامت،اخبار بهداشت،اخبار گوناگون،تأثیر تصاویر هشداردهنده دربارۀ مصرف سیگار،

گزارش ویترینو به نقل از پرس تی وی ؛ محققان تغییر میزان مصرف سیگار در بریتانیا، کانادا و استرالیا را، که مدتی است تصاویر هشداردهنده دربارۀ مصرف دخانیات روی پاکت‌های سیگار چاپ می‌کنند، بررسی کرده‌اند.

طبق این تحقیق، تنها 8 سال پس از اجرای این طرح در کانادا مصرف سیگار در این کشور بین 12 تا 20 درصد کاهش یافت.

این رقم در استرالیا از 21.3 درصد در سال 2007 به 19 درصد در سال 2008 کاهش یافت. پس از اجرای این طرح در بریتانیا نیز مصرف سیگار در سال بعد 10 درصد کاهش یافت.

این در حالی است که چاپ تصاویر هشدار دهنده بر روی پاکت‌های سیگار در امریکا به دلیل لابی قدرتمند صنعت تنباکو اجرایی نشده‌است.

طبق اعلام مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری ایالات متحده، بیش از 16 میلیون امریکایی در حال حاضر به بیماری‌های مرتبط با سیگار مبتلا هستند. بر اساس برآوردها حدود 40 میلیون فرد بالغ در امریکا سیگار می‌کشند.

طبق تحقیق انجمن سرطان امریکا از میان بیش از 100 گونۀ مختلف سرطان، 12 مورد به استعمال تنباکو مرتبط است که حدود 29  درصد از مرگ‌ومیرهای ناشی از سرطان در سال 2014 را به خود اختصاص می‌دهد.

نظرات (۱)


سخته ترکش

به ما هم سری بزنید ==> fantezia.ir

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">