۳۹۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

گلوریا هاردی بازیگر سریال کیمیا موهای خود را تراشید!+عکس

گلوریا هاردی عکس جدیدی از خودش منتشر کرده است که در این عکس به نظر می رسد موهایش را تراشیده است.

ویترینو ؛ گلوریا هاردی بازیگر نقش رها در سریال کیمیا ملیتی ایرانی، فرانسوی دارد. گلوریا هاردی مادری ایرانی و پدری فرانسوی دارد.

گلوریا هاردی عکس جدیدی از خودش منتشر کرده است که در این عکس به نظر می رسد وی موهایش را تراشیده است.

بیوگرافی مختصری از گلوریا هاردی

گلوریا هاردی بازیگر نقش رها در سریال کیمیا ملیتی ایرانی، فرانسوی دارد.همه اقوام گلوریا هاردی در فرانسه زندگی می کنند. طبق اخبار منتشر شده وی همسر ساعد سهیلی بازیگر جوان سینما که فرزند سعید سهیلی از کارگردانان سینما است می باشد که دو سال پیش با یکدیگر ازدواج کرده اند. گلوریا هارد در اولین تجربه بازیگری خود در ایران با بازی در نقش رها (آزاده) در سریال کیمیا نقش آفرینی کرده است.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۳ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

یک کشوراسلامی بزرگترین مرکز فحشا در جهان!/ کشور مالزی

روزنامه آلمانی،کشور مالزی را به عنوان بزرگترین مرکز فحشا و تجارت جنسی در جهان معرفی کرد.

 
به گزارش ویترینو به نقل از روزنامۀ آلمانی "دی ولت" ؛این روزنامه با انتشار گزارشی دربارۀ رشد تجارت جنسی در مالزی نوشت که این کشور با گذر از تایلند و فیلیپین به اولین مقصد تجارت جنسی ارزان در دنیا تبدیل شده است و مراکز اینگونه فعالیت ها در اصلی ترین خیابان های کوالالامپور، پایتخت مالزی، قابل دسترسی است.
تجارت جنسی در کشور مسلمان مالزی این کشور اسلامی را به بزرگترین مرکز فحشا در دنیا تبدیل کرده است.  تجارت جنسی در کشور مالزی که یکی از کشورهای اسلامی در دنیا می باشد باعث شده که تعداد زنان فاحشه در این کشور به تعداد بالایی یافت شود به گونه ای کشور اسلامی مالزی را به عنوان بزرگترین مرکز فحشا در دنیامعرفی کرده است . 
یک کشور اسلامی، با پشت سر گذاشتن تایلند و فیلیپین، بزرگ ترین مرکز فحشا در جهان شده است.   
روزنامۀ "دی ولت" گزارش داد:اکنون خانه های فحشای کوچک و سالن های ماساژی که خدمات جنسی هم ارائه می کنند، در سراسر مالزی گسترش یافته اند.  آمارها نشان می دهد که به ازای هر 10 هزار نفر، 52 فاحشه در مالزی وجود دارد، در حالی که این عدد در تایلند 45 است. 
در این گزارش آمده است:هر چند مالزی یک کشور اسلامی است و قوانینی علیه آزادی فحشا دارد و حتی فحشا در این کشور غیر قانونی است، اما هیچ یک از این محدودیت ها مانع شکوفایی تجارت فحشا در این کشور نشده و اکنون ارزش تجارت جنسی در مالزی به 854 میلیون یورو رسیده است. 
صاحب نظران معتقدند که وضع فرهنگی نابسامان مالزی در این زمینه، نتیجۀ سیاست توسعۀ مالزی، بر اساس الگوی غربی، در سال های اخیر است.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تعداد قربانیان سیلاب و رانش زمین اندونزی به 46 نفر رسید!/

شمار قربانیان سیلاب و رانش زمین ناشی از بارش سنگین در استان جاوه مرکزی در اندونزی به 46 نفر رسید.

به گزارش ویترینو به نقل از جاکارتا گلوب؛ بودهی هردژانو٬ یکی از مدیران آژانس مقابله بلایای طبیعی در اندونزی اعلام کرد: در پی لغزش زمین ناشی از باران سنگین در اطراف شهر سولو 29 نفر و در منطقه بنجرنگار نیز 17 نفر جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به ادامه جست وجو برای یافتن قربانیان این حادثه گفته است: تیم جست وجو و نجات تا کنون توانسته اند جان 14 نفر را نجات دهند و تلاش برای نجات 17 نفر دیگر ادامه دارد.

سیلاب و رانش شدید زمین در استان جاوه مرکزی در اندونزی بر اثر بارش سنگین صورت گرفته در 16 شهرستان تاثیرگذار بوده است.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

شیوع بیماری‌های واگیردار در یمن/ تاکنون 3 هزار نفر مبتلا!!!

ﺳﺎزﻣﺎن ﭘﺰﺷﮑﺎن ﺑﺪون ﻣﺮز اعلام کرد از اول سال جاری تاکنون 3 هزار نفر مبتلا به بیماری گال یمن شناسایی شده‌اند.

به گزارش اختصاصی ویترینو به نقل از گزارش ﺳﺎزﻣﺎن ﭘﺰﺷﮑﺎن ﺑﺪون ﻣﺮز؛ از آغاز سال جاری تاکنون در شمال یمن؛ 3 هزار نفر مبتلا به بیماری گال(جرب) شناسایی شده است.

در این گزارش آمده است: تیم‌های بهداشتی این سازمان بین‌المللی اطلاعاتی را در مورد بیماری‌های تب دانگ و گال در اختیار مردم قرار داده اند.

این سازمان همچنین با اشاره به این که پدیده یاد شده نسبت به سال گذشته به سرعت در حال گسترش است، گفته است: این بیماری‌ در مناطق حوث و خمر در استان عمران یمن شناسایی شده و هر فرد مبتلا را با خطر مرگ مواجه می‌کند.

در گزارش ماه آوریل گذشته این سازمان؛ بر اثر بیماری تب دانگ در شهر بیهان استان شبوه واقع در شرق یمن17 نفر جان خود را از دست داده بودند. این شهر در ماه مه گذشته به دلیل شیوع این بیماری «منطقه آفت» اعلام شده بود.

گفتنی است تب دانگ، یک بیماری حاد است که بیشتر در فصل‌های بارشی به خصوص در ماه‌های ژوئن و سپتامبر شیوع پیدا می‌کند. متخصصان معتقدند درجه حرارت بالا و بارش‌های طولانی‌مدت باعث افزایش پشه‌های حامل تب دانگ و مالاریا می‌شوند.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

روزنامه «قانون» توقیف شد/

روزنامه «قانون»؛ از سوی مسئولین قضایی کشور توقیف شد.

به گزارش ویترینو به نقل از «ایلنا» ؛به دنبال شکایت سپاه پاسدران ایران روزنامه « قانون»؛ از سوی دادستانی  کشور توقیف شده است.

در نامه مربوط به توقیف روزنامه قانون آمده است: "نظر به اعلام جرم از سوی سازمان اطلاعات سپاه و معاونت حقوقی و امور مجلس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه روزنامه قانون دایر بر افترا و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی، مستندا به بند 5 اصل 156 قانون اساسی در چارچوب وظایف قوه قضائیه در پیشگیری از وقوع از جرم و در راستای ماده 114 آیین دادرسی کیفری، روزنامه قانون توقیف است".

شایان ذکر است این روزنامه شنبه گذشته در تاریخ 22 خرداد ، گزارشی با عنوان "24 ساعت لعنتی" در مورد شرایط زندان بزرگ تهران منتشر کرده بود. در پی این گزارش ، مدیر مسئول قانون تحت پیگرد قضایی قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

جنگ سوریه باعث یتیم شدن 600 هزار کودک شده است/

بیش از پنج سال جنگ و درگیری در سوریه منجر به یتیم شدن 600 هزار کودک شده است.

به گزارش ویترینو ؛بر اساس تحقیقات بنیاد همیاری‌های بشری،در اثر جنگ داخلی سوریه که از پنج سال پیش تاکنون ادامه دارد 600 هزار کودک یتیم شده، هزاران نفر جان خود را از دست داده و میلیون‌ها نفر نیز مجبور به ترک کشور و پناه بردن به کشورهای دیگر به ویژه ترکیه شده اند.

کودکان و زنان بیشترین آسیب دیدگان جنگ سوریه را تشکیل می دهند. کودکانی که در این جنگ پدران خود را از دست دادند به زندگی خود در مراکز ایتام در سوریه و ترکیه ادامه می دهند.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

چند عملیات تروریستی توسط داعش در پایتخت خنثی شد!!!

وزارت اطلاعات ایران اعلام کرد چند مورد بمب گذاری در تهران، پایتخت کشور و چند استان دیگر خنثی شده است.

به گزارش ویترینو به نقل از روابط عمومی وزارت اطلاعات؛این وزارت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: سلسله بمب گذاری های که در نقاط متعدد، از جمله تهران و در عمق کشور تدارک دیده شده بود، خنثی شدند.

طبق این اطلاعیه، بمب های آماده انفجار و مقادیر زیادی مواد اولیه انفجاری کشف و ضبط شده است.

وزارت اطلاعات ایران هم چنین از بازداشت عوامل تروریستی بمب گذاری های مذکور خبر داده است.این وزارت گروه «تکفیری وهابی» را عامل این بمب گذاری های نافرجام دانسته است.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

فرار بیش از 600 خانواده از دست داعش در موصل!!!

بیش از 600 خانواده مهاجر از مناطق تحت کنترل گروه تروریستی داعش، از جنوب موصل فرار کرده و در اردوگاه شهرستان مخمور استان اربیل این کشور اسکان یافتند.

گزارش اختصاصی ویترینو به نقل از خبرگزای عراقی ؛محمد الحسینی٬ نماینده اربیل عراق در وزارت مهاجرت و مهاجرین این کشور اعلام کرد: 600 خانواده مهاجر داخلی که از دست گروه تروریستی داعش در جنوب موصل عراق فرار کرده اند را در اردوگاه دیبگا در شهرستان مخمور اربیل اسکان دادیم. برای رفع نیازمندی‌های خانواده‌ها هزاران بسته‌های مواد غذایی از شهر اربیل به این اردوگاه فرستاده شد.

ارتش عراق عملیاتی را در تحت نظارت خالد العبیدی٬ وزیر دفاع این کشور برای بازپس گیری منطقه القیاره واقع در جنوب موصل از دست گروه تروریستی داعش آغاز کرده است.

محمد العسکری٬‌ مسئول مطبوعاتی وزارت دفاع عراق نیز روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشت: هدف از این عملیات٬ پاکسازی القیاره از کنترل داعش است که دارای پایگاه هوایی بوده و از اهمیت استراتژیکی در تامین امنیت سربازان برخوردار است.

ارتش عراق در تاریخ 24 ماه مارس اعلام کرده بود برای آزادسازی استان موصل از دست داعش، عملیاتی را از جنوب این استان آغاز کرده است.

گفتنی است موصل، دومین شهر بزرگ عراق از دهم ژوئن 2014 تاکنون تحت کنترل تروریست‌های داعش قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۱ | مجله ویترینو | ۵ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

2 میلیون تومان بدهید جنین تان را سقط کنیم؟؟؟/صدور حکم مرگ

سونوگرافیست‌هایی که در ازای 2 میلیون تومان با زدن سوزن به قلب جنین چهارماهه در رحم مادرحکم مرگ صادر می‌کنند.


گزارش ویترینو؛ رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان با انتقاد از فعالیت غیرقانونی برخی سونوگرافیست‌ها گفت: هم‌اکنون فردی وجود دارد که در ازای دریافت 2 میلیون تومان با زدن سوزن به قلب جنین چهارماهه در رحم مادر باعث کشته شدن جنین می‌شود.
کبری خزعلی در نشست سی‌امین سالگرد شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان که با حضور برخی از اعضای این شورا برگزار شد،از فعالیت غیرقانونی برخی سونوگرافیست‌ها در تعدادی از بیمارستان‌ها خبر داد و گفت: متأسفانه هم‌اکنون فردی وجود دارد که در ازای دریافت 2 میلیون تومان با زدن سوزن به قلب جنین چهارماهه در رحم مادر باعث کشته شدن جنین می‌شود تا مجوز سقط جنین به مادر داده شود، اینها مواردی است که باید با جدیت پیگیری شود.
رئیس شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان افزود: اگر به یکی از بیمارستان‌ها در تهران مراجعه کنیم و درخواست سقط جنین داشته باشیم، به راحتی نسخه‌ای به مادر داده می‌شود که قرص‌های لازم برای سقط جنین را به مادر پیشنهاد می‌دهند و حتی گفته می‌شود که می‌توانید از ناصرخسرو آنها را تهیه کنید. این در شرایطی است که 90 درصد از زنانی که سقط می‌کنند، دچار ناراحتی‌های روحی و روانی زیادی می‌شوند.
فرشته روح‌افزا در ادامه این نشست با اشاره به اقدامات انجام شده در این شورا طی سی سال اخیر گفت: فرهنگ ازدواج آسان موضوعی است که باید در نهادهای فرهنگی کارهای برجسته‌ای بر روی آن انجام شود، اما متأسفانه از سوی مجلس و سایر نهادها این اقدامات کمتر دیده شده است. بیمه زنان خانه‌دار از دیگر بحث‌های مهمی است که باید به آن پرداخته شود. مشکلات زنان بی‌سرپرست که در زمره گروه‌های آسیب‌پذیر قرار می گیرند نیز باید با جدیت پیگیری شود. یکی از موضوعاتی که شورای فرهنگی اجتماعی زنان بر روی آن بررسی‌های زیادی انجام داده است، معضلات فرهنگی ناشی از عدم رعایت حجاب در جامعه و آثار سوء آن بر نهاد خانواده است که بی‌برنامگی و انفصال میان دستگاه‌های دولتی در این زمینه به وضوح دیده می‌شود.
وی افزود: یکی از عمده‌ترین مشکلات که در شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان مورد بررسی قرار گرفت، موضوعات فرهنگی حوزه زنان است، موضوع ولنگاری فرهنگی که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، یکی از پایه‌ها به موضوع زن و خانواده بازمی‌گردد. ما با هر مشکلی مواجه باشیم، خانواده با آن درگیر است، افزایش سن ازدواج از جمله عواملی است که با گرایش به محدود کردن مسئولیت‌ها، توجه نکردن به سنت‌ها و آداب و رسوم در روستاها و محلات، ترویج نگاه متأثر از فرهنگ غربی، رسیدن به تحصیلات عالیه بر روی آن تأثیرگذار بوده است و باعث شده است ازدواج در سنین پایین کمرنگ‌تر شود.
ایشان تصریح کردند؛جامعه امروز بیش از پیش نیازمند آشنایی با الگوهای دینی است، همچنین رواج سیاست‌های تنظیم خانواده به نام بهداشت باروری، متأسفانه هم‌اکنون در حال پیگیری است که همان هدف کنترل جمعیت را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: تهاجم فرهنگی، شبکه‌های اجتماعی و فعالیت گسترده شبکه‌های ماهواره‌ای موضوعاتی است که بر روی مد و لباس و نحوه پوشش در کشور، تغییر سبک زندگی و تغییر هویت زن و مرد تأثیر زیادی داشته است، به گونه‌ای که تغییر سبک زندگی و یکی از عوامل طلاق در کشور به شمار می‌آید و فروپاشی نهاد خانواده را به دنبال دارد.

معاون شورای فرهنگی ـ اجتماعی زنان با انتقاد از آمارهایی که در مورد سقط جنین از سوی دستگاه‌های مختلف مطرح می‌شود، گفت: اگر این آمارها صحیح است، پس می‌دانیم در چه مکان‌هایی سقط جنین غیرقانونی صورت می‌گیرد و سؤال اینجاست که چرا جلوی آنها گرفته نمی‌شود. متأسفانه ما شاهد بازی با آمار در بحث جمعیتی هستیم.

منبع ؛فارس

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۰ | مجله ویترینو | ۶ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

محققان در فضا الکل کشف کردند/الکل متیلیک(متانول)

دانشمندان موفق به کشف مولکول آلی الکل متیلیک(متانول) در صفحه پیش سیاره‌ای TW Hydrae شدند.

 گزارش ویترینو، این اولین بار است که محققان این ماده را در یک صفحه سیاره ساز شناسایی می‌کنند.

صفحه گازی اطراف ستاره جوانTW Hydrae  نزدیک‌ترین نمونه شناخته شده به زمین بوده و در فاصله تنها حدود 170 سال نوری با آن فاصله دارد. به این ترتیب یک هدف ایده آل برای ستاره شناسان در جهت بررسی این صفحات است.

تشخیص این ماده به ستاره شناسان در درک فرآیندهای شیمیایی که طی شکل گیری منظومه‌های سیاره‌ای رخ داده و در نهایت به ایجاد مواد اولیه تشکیل دهنده لازم برای حیات منجر می شود، کمک می‌کند.

دانشمندان بر این باورند که این سیستم شباهت‌های زیادی با منظومه شمسی طی زمان شکل گیری خود در 4 میلیارد سال قبل دارد.

یک گروه از ستاره شناسان برای بررسی مواد شیمیایی صفحه گازی TW Hydrae ، از آرایه بزرگ میلیمتری/ زیرمیلیمتری آتاکاما (ALMA)  که قدرتمند‌ترین رصدخانه موجود  برای نقشه برداری از ترکیب شیمیایی و انتشار گاز سرد در صفحات نزدیک است، استفاده کردند.
ALMA  برای اولین بار توانسته تا اثر انگشت الکل متیلیک گازی، یا متانول (CH3OH) را در یک صفحه گازی بیابد. متانول که از متان مشتق شده یکی از بزرگترین مولکولهای آلی پیچیده بوده که تا به امروز در صفحات گازی شناسایی شده است. شناسایی حضور این ماده در اجسام پیش سیاره‌ای نشان دهنده یک نقطه عطف برای درک چگونگی مولکول‌های آلی هستند که در سیارات نوپا وجود دارند.

علاوه بر این، متانول نقش حیاتی در ایجاد مواد شیمیایی آلی غنی مورد نیاز برای زندگی ایفا می‌کند.

تصویر واضح تهیه شده توسط ALMA به ستاره شناسان این امکان را می‌دهد تا متانول گازی را در سرتاسر دیسک TW Hydrae ترسیم کرده و علاوه بر شناسایی مسیر انتشار، یک الگوی حلقوی مانندی را نیز  کشف کنند.

 محققان این پژوهش بر این باورند که اکنون برای کشف حیات در سیارات فراخورشیدی دارای یک ابزار و فاکتور نیرومند هستیم.

منبع؛ ایسنا

تاریخ انتشار: ۹۵/۰۳/۳۰ | مجله ویترینو | ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰